Härmäin kuvataideyhdistys

Tervetuloa Härmäin kuvataideyhdistyksen verkkosivuille. Näillä sivuilla esittelemme yhdistyksen toimintaa ja näyttelyitä.

Vuonna 2024 yhdistys täyttää 40 vuotta. Näyttelyitä tulee olemaan kaksi. Kesänäyttely pidetään Alahärmässä Häjyylyperinteen keskuksessa. Kesänäyttelyn aluksi keskiviikkona 26.6.2024 pidetään näyttelyn avajaisten yhteydessä 40-vuotisjuhlat. Juhlapuhujana ja näyttelyn avaajana on Tarja Plukka. Tilaisuuteen tulee järjestelyjen vuoksi ilmoittautua yhdistyksen puheenjohtajalle etukäteen.

Yhdistys järjestää toisena näyttelynä perinteisen syysnäyttelyn marraskuussa 2024 Ylihärmän kuntokeskuksessa. Tämä näyttely pystytetään perjantaina 1.11.2024 klo 18 alkaen.

Yhdistyksen vuotuinen taideretki suuntautuu lauantaina 27.7.2024 Lappajärvelle, Soiniin ja Alajärvelle. Tähän voivat osallistua kaikki taiteesta kiinnostuneet. Ennakkoimoittauminen yhdistyksen puheenjohtajalle on tarpeen.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *